​الف. صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان
سرمایه گذاری موفق همواره نیازمند شناخت زمینه های پایدار و پربازده اقتصادی است؛ از طرفی در راستای کاهش ریسک توصیه می شود سرمایه گذاری در سبدهای مختلفی از  بازارهای  اصلی -شامل طلا، زمین و ملک، ارز، بورس، تجارت و تولید- انجام شود.
مسکن و زمین در تمام جهان یکی از بهترین زمینه های سرمایه گذاری به حساب می رود چنانکه با یک بررسی ساده می توان دریافت تقریبا تمام افراد و شرکتهای موفق جهان بخشی از سرمایه خود را در این بازار سرمایه گذاری کرده اند و از این بازار به ثروت رسیده اند.
بازار مسکن در ایران -به جهت آنکه ایران کشوری در حال توسعه است از سویی و از سوی دیگر عدم ثبات بازارهای دیگر- یک بازار مطمئن و جذاب در میان مدت است چنانکه علاوه بر تورم عمومی، معمولا هر چندسال جهش های قابل توجهی را نیز تجربه می کند. همچنین در فرآیند ساخت و ساز و تبدیل زمین به ساختمان، ارزش افزوده های بالایی نیز ایجاد می شود که این موضوع سبب می شود قراردادن بخشی از سرمایه افراد در بازار ساخت همواره توجیه پذیر باشد. اما فعالیت در این بازار به نسبت بازارهای دیگر نیازمند آورده بیشتری است.
صندوق‌ های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان سپرده های افراد را جهت سرمایه گذاری در حوزه زمین و انجام پروژه‌های ساختمانی و ساخت‌وساز جذب می‌کنند. با این کار، افراد با دارایی های خود به هر میزان می توانند در پروژه‌های ساختمانی سهیم شوند؛ صندوق سرمایه و ساخت پـــادرا از این نوع صندوق های سرمایه گذاری ست.

 
ب. مزایای صندوق‌ سرمایه‌گذاری پـــادرا
1. کاهش ریسک: صندوق‌ سرمایه‌گذاری پـــادرا یک سبد متنوع شامل زمین و پروژه های ساختمانی در حال ساخت در موقعیت های متنوع جغرافیایی (شمال و مرکز ایران) تشکیل داده است، متنوع بودن سبدهای سرمایه‌گذاری باعث می‌شود که ریسک در این زمینه کاهش پیدا کرده و سرمایه‌گذار می‌تواند بابت سود دریافتی خود اطمینان خاطر بیشتری داشته باشد.
2. صرفه‌جویی در زمان: صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای افرادی که زمان کافی برای یادگیری قوانین و تکنیک‌های بازار مسکن و پیگیری‌های مربوط به انتخاب زمین، تعریف پروژه، ساخت، فروش و... را ندارند، گزینه ایده آلی هستند.
3. گروه حرفه‌ای: از آنجایی‌که سرمایه شما در اختیار افراد حرفه‌ای حوزه ساختمان قرار می‌گیرد، بخشهای مختلف این سرمایه گذاری از انتخاب زمین،
تعریف پروژه، طراحی، ساخت و فروش نیز به بهترین شکل انجام می‌پذیرد.
4. اطمینان: پشتوانه فعالیت صندوق سرمایه و ساخت پـــادرا بیش از 15 سال فعالیت حرفه ای و تعهد شرکت پـــادرا و خوش نامی این مجموعه در کنار قرارداد و تعهدات کاملی است که با سرمایه گذاران منعقد می نماید. 

پ. فرآیند کاری صندوق شامل موارد زیر است:
1. جمع‌آوری وجوه سرمایه ‌گذاران
2. جستجو و خرید زمین مطلوب و تعریف پروژه مناسب
3. طراحی مناسب پروژه و توجه به آیتمهای مختلف در جهت بیشترین سود ممکن
4. تخصیص وجوه به پروژه های ساختمانی یا خرید زمین های مستعد
5. فروش واحدهای ساختمانی و زمین ها
6. تخصیص سود بین سرمایه‌ گذاران در پایان سال مالی

​​​​​ت. نوع صندوق سرمایه و ساخت پـــادرا
صندوق‌های سرمایه‌گذاری را می‌توان به دو دسته‌ی کلی صندوق‌های با سرمایه ثابت و صندوق‌های با سرمایه متغیر یا سرمایه نامحدود تقسیم‌بندی کرد. صندوق با سرمایه متغیر یا open end fund یا صندوق نامحدود نوعی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری است که در آن واحد‌های سرمایه‌گذاری محدود نیستند. به عبارت بهتر در این نوع از صندوق‌ها تعداد خاصی از واحد یا سهام به شکل یک باره منتشر نمی‌شود و سرمایه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به صندوق اقدام به سرمایه‌گذاری به میزان دلخواه‌شان کنند؛ صندوق سرمایه و ساخت پـــادرا یک صندوق با سرمایه متغیر است.

 
ث. ریسک صندوق‌های با سرمایه‌ی متغیر
در صندوق‌های با سرمایه متغیر یا همان Open end fund خروج خیل عظیمی از سرمایه‌گذاران که صندوق را مجبور به بازخرید تعداد زیادی واحد سرمایه‌گذاری کند از مهم‌ترین ریسک‌ها تلقی می‌شود؛ از این رو هرچند خروج پول سرمایه گذاران طی سال مالی نیز با پیش بینی شرایطی ممکن گردیده است ولی به طور معمول پیش بینی خروج سرمایه گذاران در ابتدای سال مالی در نظر گرفته شده است تا صندوق نیز دیدگاه روشنی نسبت به حجم سرمایه قابل برنامه ریزی خود طی سال مالی پیش روی خود داشته باشد.

ج. نحوه سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری
 علاقمندان می توانند با دست کم مبلغ "یک میلیارد ریال معادل یکصد میلیون تومان" به صندوق ورود کنند.
با توجه به نرخ تورم بالای ایران، این موضوع باید به شکلی در زمان سرمایه گذاری لحاظ گردد بدین منظور 
نرخ روز آهن به عنوان "شاخص" در نظر گرفته شده است. بر این اساس مبلغ سرمایه شخص هنگام سرمایه گذاری بر اساس نرخ روز آهن ارزش گذاری می شود و زمان پرداخت سود و اصل مبلغ نیز، محاسبه بر همین اساس ارزش گذاری، بر اساس ریال معادل سازی و پرداخت می گردد. در واقع دریافت و پرداخت سرمایه و سود بر اساس قیمت آهن به صورت ریال انجام می گیرد. 
* شاخص: میلگرد 18 ذوب آهن اصفهان شاخه آجدار 12 متری آنالیز A3 بارگیری از کارخانه با احتساب مالیات بر ارزش افزوده مندرج در سایت مرکز آهن

​​​​​​​
چ. نحوه تقسیم سود
هزینه های هر پروژه شامل مصالح، نیروی کار، نیروی مهندسی مجری، طراحی، نظارت، برگه ها و مجوزهای مختلف و ... به عنوان هزینه های مستقیم پروژه تعریف می شوند؛ حاصل تفریق هزینه های مستقیم هر پروژه از مبلغ فروش هر پروژه به عنوان سود پروژه تعریف می شود که این سود در پایان هر سال مالی محاسبه و
 "روز شمار" به نسبت 3 به 1 بین سرمایه گذار و صندوق تقسیم می گردد.
سال مالی در صندوق سرمایه و ساخت پـــادرا از ابتدای فرودین تا پایان اسفندماه هر سال تعیین شده است.
​​​​​​​

ح. ساز و کار صندوق سرمایه و ساخت پـــادرا:

پروژه ها و زمین های سرمایه گذاری شده صندوق سرمایه و ساخت پـــادرا